KONST / Litografier / Färglitografi 16218270

nr 1621 8270

Inge Schiöler

(1908-1971), Sverige

Signerad, numrerad 41/360, daterad -69, Skog. Färglitografi, bildmått: 40x34 cm, yttermått inklusive ram: 56x48 cm

Inge Schiöler, bildkonstnär född 1908 i Strömstad, död 1971 i Stockholm.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 20 maj 2024
kl 19:34:10

Inge Schiöler

Läs mer om Inge Schiöler